Description
FEATURES-Orange/Green-Heavy-duty, ergonomically designed handle with rubber over-molded grip-Combines diamond-honed tungsten carbide sharpening blades with fine ceramic rods
FEATURES-Orange/Green-Heavy-duty, ergonomically designed handle with rubber over-molded grip-Combines diamond-honed tungsten carbide sharpening blades with fine ceramic rods
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.9 × 6.6 × 2.9 in |
| dimension | 2.85 X 6.60 X 11.95 |
| product_type | ORANGE/GREEN |
| size | 7" LENGTH |
| material | HARD PLASTIC |
| other_features | SHARPENS FILLET KNIVES |
| upc | 015896000393 |
| part_number | F039C |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.