Description
FEATURES:-Stainless steel knife is made w/ a wide, non-slip rubber grip for easy handling
FEATURES:-Stainless steel knife is made w/ a wide, non-slip rubber grip for easy handling
| Weight | 0.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 4 × 1.9 in |
| dimension | 1.90 X 4.00 X 11.00 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | THERMOPLASTIC RUBBER |
| handle_color | ORANGE |
| open_length | 8.5000 |
| closed_length | 5.0000 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | 420 STAINLESS WITH BLAZE |
| upc | 015896007293 |
| part_number | 729C |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.