Description
FEATURES:-The way you carry your gun can change w/ the day, the use, or the situation.-Concealment multi position holster, you can switch it up around your belt as you see fit-Vertical Cant, Horizontal Cant, Cross-Draw Cant, IWB
$51.99
FIT RH SZ1 1911 3-4″ BROWN
Out of stock
FEATURES:-The way you carry your gun can change w/ the day, the use, or the situation.-Concealment multi position holster, you can switch it up around your belt as you see fit-Vertical Cant, Horizontal Cant, Cross-Draw Cant, IWB
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.3 × 6.5 × 2.1 in |
| dimension | 2.05 X 6.50 X 7.30 |
| product_type | INSIDE WAIST BAND HOLSTER |
| application | 1911 3"-4" |
| material | LEATHER |
| color | BROWN |
| mfg_size | MULTI FIT |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| other_features | CARRY IN 4 POSITIONS |
| upc | 816161021620 |
| part_number | 4WH1CBRR |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.