Additional information
| Weight | 1.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.6 × 7.5 × 3.7 in |
| dimension | 3.70 X 7.50 X 6.65 |
| ar-15_accessory | Y |
| color | GREY |
| mounting | 1" WEAVER OR MIL-STD 1913 RAIL |
| length_in_inches | 3.8" X 2.1" X 2.5" |
| reticle_type | 68 MOA CIRCLE W/1 DOT |
| power_source | 1-123 LITHIUM BATTERY |
| weight_in_ounces | 9.0000 |
| dot_size_in_moa | 1.0000 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| optic_footprint | PICATINNY |
| upc | 672294600671 |
| part_number | XPS20GREY |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.