Additional information
| Weight | 0.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 3.4 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 3.40 X 33.80 |
| material | 5MM CARBON CORE W/ 7075 JACKET |
| color | DIAMOND PLATED |
| straightness_factor_plus | .002" |
| product_type | ARROWS |
| mechanical | N |
| fixed | N |
| grain | 12.0 GRAINS PER INCH |
| diameter | 5MM |
| other_features | MADE WITH A TOUGH CARBON CORE |
| upc | 723560178407 |
| part_number | 017840 |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.