Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 3.4 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 3.40 X 33.55 |
| material | HI STRENGTH CARBON-COMPOSITE |
| color | BLACK/WHITE |
| straightness_factor_plus | .003" |
| product_type | ARROWS |
| mechanical | N |
| fixed | N |
| grain | 10.7 GRAINS PER INCH |
| diameter | 5MM |
| other_features | SMALL DIAMETER SHAFT |
| upc | 723560193875 |
| part_number | 019387 |
| Brand |





Reviews
There are no reviews yet.