Additional information
| Weight | 0.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 3.4 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 3.35 X 33.55 |
| material | 6.5MM REDUCED DIAMETER CARBON |
| color | BLACK/ORANGE/WHITE |
| straightness_factor_plus | .003" |
| weight_tolerance_plus | 1.0 GR |
| product_type | ARROWS |
| mechanical | N |
| fixed | N |
| grain | 9.5 GRAINS PER INCH |
| diameter | 6.5MM |
| other_features | 6.5MM REDUCED-DIAMETER, |
| upc | 723560290024 |
| part_number | 329002 |
| Brand |





Reviews
There are no reviews yet.