Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 3.4 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 3.40 X 33.55 |
| material | CARBON CORE W/7075 ALLOY METAL |
| color | BLACK/WHITE/RED |
| straightness_factor_plus | .003" |
| weight_tolerance_plus | 1.0 GR |
| product_type | ARROWS |
| mechanical | N |
| fixed | N |
| grain | 11.3 GRAINS PER INCH |
| diameter | 5MM |
| other_features | 5MM REDUCED-DIAMETER CARBON |
| upc | 723560178414 |
| part_number | 817841 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.