Description
FEATURES:-Fits Glock 19/23/36-Black Leather-For belts 1-3/4″ wide-Forward rake-Precise fit allows firearm retention w/out a thumb break
FEATURES:-Fits Glock 19/23/36-Black Leather-For belts 1-3/4″ wide-Forward rake-Precise fit allows firearm retention w/out a thumb break
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.1 × 6.9 × 2.6 in |
| dimension | 2.60 X 6.95 X 9.05 |
| product_type | OUTSIDE WAISTBAND |
| application | GLOCK 19 & SIMILAR AUTOS |
| material | LEATHER |
| color | BLACK |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| other_features | FOR BELTS 1 3/4" WIDE |
| upc | 792695212942 |
| part_number | 002BAB6Z0 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.