Description
FEATURES:-Fits Springfield XDM-Tan Leather-For belts 1-3/4″ wide-Forward rake-Precise fit allows firearm retention w/out a thumb break
FEATURES:-Fits Springfield XDM-Tan Leather-For belts 1-3/4″ wide-Forward rake-Precise fit allows firearm retention w/out a thumb break
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 6.7 × 1.7 in |
| dimension | 1.70 X 6.70 X 8.00 |
| product_type | OUTSIDE WAISTBAND |
| application | SPRINGFIELD XDM COMPACT |
| material | LEATHER |
| color | TAN |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| other_features | FOR BELTS 1 3/4" WIDE |
| upc | 792695213574 |
| part_number | 002TA88Z0 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.