Description
FEATURES:-This unique holster has been reduced to the barest of essentials yet offers a secure grip on the handgun thanks to exact molding & adjustable tension device-Will accommodate belts up to 1-3/4″ wide
FEATURES:-This unique holster has been reduced to the barest of essentials yet offers a secure grip on the handgun thanks to exact molding & adjustable tension device-Will accommodate belts up to 1-3/4″ wide
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 4.6 × 2 in |
| dimension | 2.00 X 4.60 X 6.70 |
| product_type | BELT SLIDE HOLSTER |
| application | S&W M&P 380 SHIELD EZ |
| material | LEATHER |
| color | BLACK |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| other_features | FOR BELTS 1 1/2" WIDE |
| upc | 792695325932 |
| part_number | 019TA3AZ0 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.