Description
FEATURES:-Fits S&W J-frame-Black Kydex-Adjustable for cant & ride height-Tuckable 360° c-clip changes from left to right
FEATURES:-Fits S&W J-frame-Black Kydex-Adjustable for cant & ride height-Tuckable 360° c-clip changes from left to right
| Weight | 0.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 5 × 1.6 in |
| dimension | 1.60 X 5.00 X 5.10 |
| product_type | INSIDE WAIST BAND HOLSTER |
| application | S&W J-FRAME & SIMILAR 2" BBL. |
| material | KYDEX |
| color | BLACK |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | N |
| left_hand | N |
| ambidextrous | Y |
| other_features | ADJUSTABLE FOR CANT & RIDE HGT |
| upc | 792695337126 |
| part_number | 137KJ02Z0 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.