Description
FEATURES:-Fits S&W J-frame-Black Nylon-Constructed of very tacky material/will not bulge in pocket-Removeable flap to break up pistol’s outline-Slick pack cloth interior
FEATURES:-Fits S&W J-frame-Black Nylon-Constructed of very tacky material/will not bulge in pocket-Removeable flap to break up pistol’s outline-Slick pack cloth interior
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 8 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 8.00 X 10.30 |
| product_type | POCKET HOLSTER |
| application | S&W J-FRAME & SIMILAR 2" BBL. |
| material | NYLON |
| color | BLACK |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | N |
| left_hand | N |
| ambidextrous | Y |
| other_features | CONSTRUCTED OF VERY TACKY |
| upc | 792695275374 |
| part_number | M44BJ02Z0 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.