Description
FEATURES:-Inside is made of a slick pack cloth for a low friction draw-The core is just the right amount of foam to break up the outline of the gun-Black-Fits Smith & Wesson J-Frame
FEATURES:-Inside is made of a slick pack cloth for a low friction draw-The core is just the right amount of foam to break up the outline of the gun-Black-Fits Smith & Wesson J-Frame
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.4 × 6.1 × 1.8 in |
| dimension | 1.75 X 6.05 X 8.35 |
| product_type | POCKET HOLSTER |
| application | S&W J-FRAME & SIMILAR 2" BBL. |
| material | NYLON |
| color | BLACK |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | N |
| left_hand | N |
| ambidextrous | Y |
| other_features | RUBBERIZED EXTERIOR TO GRAB |
| upc | 792695236344 |
| part_number | N38BJO2ZO |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.