Description
FEATURES:-Inside is made of a slick pack cloth for a low friction draw-The core is just the right amount of foam to break up the outline of the gun-Black-Fits Ruger LCR
FEATURES:-Inside is made of a slick pack cloth for a low friction draw-The core is just the right amount of foam to break up the outline of the gun-Black-Fits Ruger LCR
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 5.2 × 0.8 in |
| dimension | 0.75 X 5.20 X 5.70 |
| product_type | POCKET HOLSTER |
| application | RUGER SP101 2" |
| material | NYLON |
| color | BLACK |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | N |
| left_hand | N |
| ambidextrous | Y |
| other_features | RUBBERIZED EXTERIOR TO GRAB |
| upc | 792695293286 |
| part_number | N38BJN3ZO |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.