Additional information
| Weight | 10.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.8 × 11.8 × 3.8 in |
| dimension | 3.75 X 11.80 X 44.75 |
| hardware_finish | COLORED |
| upc | 043125321179 |
| other_features | KONUS SHOT 3-9X32 SCOPE, |
| metal_color | STAINLESS |
| barrel_type | ROUND |
| trigger_type | SINGLE |
| patchbox | N |
| sight_type | NONE |
| metal_finish | STAINLESS |
| hardware_material | STEEL |
| caliber | .50 CALIBER |
| stock_finish | BLACK |
| swivels_incl | N |
| drilled_and_tapped | Y |
| recoil_pad | Y |
| overall_length_in_inches | 39.0000 |
| barrel_length_in_inches | 24.0000 |
| stock_material | SYNTHETIC |
| rate_of_twist | 1.28" |
| weight | 6.25 LBS. |
| action_type | BREAK ACTION IN-LINE |
| part_number | PR2117SVPS |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.