Description
FEATURES-Dark gray titanium nitride 2.625″8Cr13MoVsteelblade-Stainless steel handle-Hollow modified clip blade-Closed: 3.750″-Open: 6.500″-Pocket clip-Thumb jimping on blade for optimum cutting control
FEATURES-Dark gray titanium nitride 2.625″8Cr13MoVsteelblade-Stainless steel handle-Hollow modified clip blade-Closed: 3.750″-Open: 6.500″-Pocket clip-Thumb jimping on blade for optimum cutting control
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 1.6 × 1.3 in |
| dimension | 1.30 X 1.65 X 4.75 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 2.6" |
| handle_material | STAINLESS STEEL |
| handle_color | STAINLESS |
| open_length | 6.5000 |
| closed_length | 3.7500 |
| weight | 3.1000 |
| other_features | FRAME LOCK, BLADE IS GRAY |
| upc | 794023648003 |
| part_number | 6480 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.