Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 2.1 × 1.3 in |
| dimension | 1.25 X 2.05 X 6.75 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.9" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | COPPER |
| open_length | 9.2500 |
| closed_length | 5.3800 |
| weight | 6.3000 |
| other_features | LOCKING LINER, AUTOLAWKS |
| upc | 794023131673 |
| part_number | M1614D |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.