Additional information
| Weight | 1.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 4.8 × 4.1 in |
| dimension | 4.15 X 4.75 X 15.50 |
| adj_parallax | N |
| upc | 810048570003 |
| includes_rings | N |
| locking_turrets | N |
| side_parallex_adj | N |
| type_of_reticle | BDC |
| lens_caps_included | N |
| target_turrets | N |
| front_lens_in_mm | 40.0000 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| length_in_inches | 0.0000 |
| weight_in_ounces | 16.2000 |
| finish | BLACK MATTE |
| field_of_view_at_100_yards | N/A |
| tube_diameter | 1" |
| power | 3-9 |
| type_of_scope | RIFLE |
| other_features | 2ND FOCAL PLANE,4" EYE RELIEF, |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 0101550 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.