Description
FEATURES-Fits Ruger LCP pistols-Beam Lockâ„¢ adjustments to easily adjust for windage & elevation-Pre-sighted at 50 yards-Dual side N-Gageâ„¢ activation buttons-Red laser
FEATURES-Fits Ruger LCP pistols-Beam Lockâ„¢ adjustments to easily adjust for windage & elevation-Pre-sighted at 50 yards-Dual side N-Gageâ„¢ activation buttons-Red laser
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.9 × 5.6 × 1.6 in |
| dimension | 1.60 X 5.65 X 8.95 |
| laser_type | TRIGGER GUARD |
| power_output | 5mW |
| beam_color | RED |
| beam_size | .05" AT 50' |
| battery_type | ONE 1/3N LITHIUM |
| master_on | Y |
| adjustable | N |
| finish | BLACK |
| activation | N-GAGE |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| other_features | FITS RUGER LCP |
| upc | 610242004485 |
| part_number | DS122 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.