Description
FEATURES-Material: Polymer-Front Activation-User Adjustable Windage & Elevation-Green Laser-Fits S&W M&P Shield EZ .380/M&P 22 Comp
FEATURES-Material: Polymer-Front Activation-User Adjustable Windage & Elevation-Green Laser-Fits S&W M&P Shield EZ .380/M&P 22 Comp
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 5.4 × 2.1 in |
| dimension | 2.10 X 5.35 X 5.35 |
| laser_type | TRIGGER GUARD |
| power_output | 5mW PEAK, 633nm |
| beam_color | Green |
| beam_size | .5" @ 50' |
| battery_type | 1-1/3N 3V LITHIUM |
| master_on | N |
| adjustable | Y |
| weight | N/A |
| finish | BLACK MATTE |
| activation | INSTINCTIVE |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| upc | 850002469431 |
| part_number | LG459G |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.