Description
FEATURES-3-3/8″ Kray-Exâ„¢ handle-Secure-Ex® Sheath-Complete w/ a removable boot/belt clip & lashing slots so you can carry it just about anywhere-3-3/8″ Blade
FEATURES-3-3/8″ Kray-Exâ„¢ handle-Secure-Ex® Sheath-Complete w/ a removable boot/belt clip & lashing slots so you can carry it just about anywhere-3-3/8″ Blade
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 2.1 × 1.4 in |
| dimension | 1.45 X 2.15 X 8.65 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.38" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 6.7500 |
| closed_length | 6.7500 |
| weight | 2.1000 |
| upc | 705442016281 |
| part_number | 10BCTM |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.