Description
FEATURES-Weight: 1.4 oz.-Designed for small game use-Integral finger ring allows the wielder to keep a secure grip on the blade
FEATURES-Weight: 1.4 oz.-Designed for small game use-Integral finger ring allows the wielder to keep a secure grip on the blade
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 3.6 × 2.1 in |
| dimension | 2.15 X 3.55 X 9.50 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 7.2500 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 1.4000 |
| upc | 705442017714 |
| part_number | 20A |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.