Description
FEATURES:-Blade: 2.5″-Stainless blade-Griv-Exâ„¢ OD Green handle-Overall length: 6″-Weight: 2.5 oz.
FEATURES:-Blade: 2.5″-Stainless blade-Griv-Exâ„¢ OD Green handle-Overall length: 6″-Weight: 2.5 oz.
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 × 1.8 × 0.9 in |
| dimension | 0.95 X 1.75 X 4.45 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 2.5" |
| handle_material | GLASS FILLED NYLON |
| handle_color | O.D. GREEN |
| open_length | 6.0000 |
| closed_length | 3.5000 |
| weight | 2.5000 |
| upc | 705442016380 |
| part_number | 20LTG |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.