Description
FEATURES-Equipped w/ Tri-Ad lock-3.5″ Stainless blade-4-3/8″ Griv-Exâ„¢ Blue handle
FEATURES-Equipped w/ Tri-Ad lock-3.5″ Stainless blade-4-3/8″ Griv-Exâ„¢ Blue handle
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 1.6 × 0.9 in |
| dimension | 0.90 X 1.60 X 5.20 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLUE |
| open_length | 7.8700 |
| closed_length | 4.3700 |
| weight | 3.4000 |
| upc | 705442017721 |
| part_number | 20NPG |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.