Description
FEATURES:-Blade length: 4″-GFN handle-Stainless Steel blade-Overall length: 9″-Weight: 3.5 oz.
FEATURES:-Blade length: 4″-GFN handle-Stainless Steel blade-Overall length: 9″-Weight: 3.5 oz.
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 1.4 × 0.9 in |
| dimension | 0.85 X 1.40 X 5.30 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 4" |
| handle_material | THERMOPLASTIC RUBBER |
| handle_color | BLACK MATTE |
| open_length | 9.0000 |
| closed_length | 5.0000 |
| weight | 3.5000 |
| upc | 705442017752 |
| part_number | 20NQL |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.