Description
FEATURES:-Blade: 3.6″-Polypropylene handle-German steel blade-Overall length: 8.5″-Secure-Ex® Sheath
FEATURES:-Blade: 3.6″-Polypropylene handle-German steel blade-Overall length: 8.5″-Secure-Ex® Sheath
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.8 × 2.4 × 1.6 in |
| dimension | 1.65 X 2.45 X 9.80 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.625" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 8.5000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 2.7000 |
| upc | 705442008859 |
| part_number | 20SPH |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.