Description
FEATURES:-Blade length: 6″-Kray-Exâ„¢ handle-German Steel blade-Overall length: 11.25″-Weight: 3.7 oz.
FEATURES:-Blade length: 6″-Kray-Exâ„¢ handle-German Steel blade-Overall length: 11.25″-Weight: 3.7 oz.
| Weight | 0.41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.1 × 2.8 × 2.6 in |
| dimension | 2.55 X 2.75 X 18.05 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 6" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 11.2500 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 3.7000 |
| upc | 705442016472 |
| part_number | 20VBBFZ |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.