Description
FEATURES:-Blade length: 6″-Kray-Exâ„¢ handle-German Steel blade-Overall length: 11.25″-Weight: 4.4 oz.
FEATURES:-Blade length: 6″-Kray-Exâ„¢ handle-German Steel blade-Overall length: 11.25″-Weight: 4.4 oz.
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.5 × 3.6 × 2 in |
| dimension | 2.00 X 3.60 X 14.50 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 6" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 11.2500 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 4.4000 |
| upc | 705442016489 |
| part_number | 20VBBZ |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.