Description
FEATURES-3.5″ Blade-Glass filled nylon grip-Interchangeable pocket clip-Weight: 4.8 oz
FEATURES-3.5″ Blade-Glass filled nylon grip-Interchangeable pocket clip-Weight: 4.8 oz
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.4 × 2.3 × 1.3 in |
| dimension | 1.30 X 2.30 X 6.40 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | GLASS FILLED NYLON |
| handle_color | O.D. GREEN |
| open_length | 8.3700 |
| closed_length | 4.8700 |
| weight | 4.8000 |
| upc | 705442017776 |
| part_number | 21A |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.