Description
FEATURES:-Blade: 2.5″-Stainless blade-Kray-Exâ„¢ handle-Overall length: 4″-Weight: 1.9 oz.-Secure-Ex® Neck Sheath
FEATURES:-Blade: 2.5″-Stainless blade-Kray-Exâ„¢ handle-Overall length: 4″-Weight: 1.9 oz.-Secure-Ex® Neck Sheath
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.9 × 2.1 × 0.8 in |
| dimension | 0.75 X 2.15 X 4.85 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 2.5" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 4.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 1.9000 |
| upc | 705442010579 |
| part_number | 43XL |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.