Description
FEATURES:-Carbon steel blade-Overall length: 14″-Weight: 11.2 oz.
FEATURES:-Carbon steel blade-Overall length: 14″-Weight: 11.2 oz.
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.4 × 4.3 × 0.4 in |
| dimension | 0.40 X 4.30 X 16.45 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 14" |
| handle_material | STEEL |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 14.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 11.2000 |
| upc | 705442014652 |
| part_number | 80STK14Z |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.