Description
FEATURES:-Blade: 6.75″-1055 Carbon blade-Parachord Wrap handle-Overall length: 12″-Core-Exâ„¢ Sheath
FEATURES:-Blade: 6.75″-1055 Carbon blade-Parachord Wrap handle-Overall length: 12″-Core-Exâ„¢ Sheath
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.1 × 4.9 × 1.4 in |
| dimension | 1.40 X 4.90 X 15.05 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 6.75" |
| handle_material | STEEL |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 12.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 11.2000 |
| upc | 705442006596 |
| part_number | 80TFTC |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.