Description
FEATURES:-American Hickory handle-1055 Carbon steel blade-Overall length: 27″-Weight: 2 lbs 9.5 oz.
FEATURES:-American Hickory handle-1055 Carbon steel blade-Overall length: 27″-Weight: 2 lbs 9.5 oz.
| Weight | 2.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.4 × 9.9 × 2.9 in |
| dimension | 2.95 X 9.95 X 28.35 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 4" |
| handle_material | WOOD |
| handle_color | AMERICAN HICKORY |
| open_length | 27.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 0.0000 |
| upc | 705442007210 |
| part_number | 90TA |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.