Description
FEATURES-Perfect as a lighter-weight bushcraft or camping tool that can be carried on a belt or lashed to a pack
FEATURES-Perfect as a lighter-weight bushcraft or camping tool that can be carried on a belt or lashed to a pack
| Weight | 1.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.9 × 5.4 × 1.8 in |
| dimension | 1.75 X 5.45 X 19.95 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 13" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 18.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 16.0000 |
| upc | 705442005162 |
| part_number | 97KMS |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.