Additional information
| Weight | 0.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 4.3 × 2 in |
| dimension | 2.00 X 4.25 X 6.75 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.25" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | GREY |
| open_length | 8.2500 |
| closed_length | 4.7500 |
| weight | 3.5000 |
| other_features | 6061-T6 ALUMINUM HANDLE, M390 |
| upc | 099654038934 |
| part_number | CTEGRYM390DNS |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.