Additional information
| Weight | 0.29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 2.9 × 1.4 in |
| dimension | 1.35 X 2.85 X 5.05 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 1.375" |
| handle_material | 6061-T6 ALLOY |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 4.6200 |
| closed_length | 3.2500 |
| weight | 2.8000 |
| other_features | COMES STANDARD WITH A FITTED |
| upc | 099654043105 |
| part_number | CTOTFBOBLK |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.