Description
FEATURES:-D2 steel construction-3.5mm Thickness-Full tang construction-3″ Overall length
FEATURES:-D2 steel construction-3.5mm Thickness-Full tang construction-3″ Overall length
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 3.7 × 1 in |
| dimension | 1.00 X 3.70 X 4.50 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 1" |
| handle_material | G-10 COMPOSITE |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 3.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | D2 STEEL, 3.5MM THICKNESS, |
| upc | 099654027457 |
| part_number | DD2 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.