Additional information
| Weight | 16.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.9 × 16 × 6.9 in |
| dimension | 6.90 X 16.02 X 32.90 |
| stock_style | TACTICAL |
| upc | 022188880137 |
| light_modified | N |
| incl_cyl_tube | Y |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | N |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLACK |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | N |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | YES |
| stock_color | BLACK |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | N |
| overall_length_in_inches | 27.8000 |
| barrel_length_in_inches | 19.0000 |
| metal_finish | COLORED |
| weight | 8.31 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | PUMP |
| gauge | 12 |
| other_features | 2 INDEPENDENT MAG TUBES |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 12490 |
| Brand |





Reviews
There are no reviews yet.