Description
FEATURES:-Caliber: 22LR-Barrel: 16.5″-Fixed Stock-Red/Green Dot Optic-Capacity:10 Rounds-Overall length: 33.8″-Weight: 79.3 oz.
FEATURES:-Caliber: 22LR-Barrel: 16.5″-Fixed Stock-Red/Green Dot Optic-Capacity:10 Rounds-Overall length: 33.8″-Weight: 79.3 oz.
| Weight | 7.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.9 × 11.6 × 3.5 in |
| dimension | 3.50 X 11.60 X 38.85 |
| detachable_magazine | Y |
| upc | 022188879421 |
| swivel_studs | Y |
| recoil_pad | N |
| checkering | N |
| type_of_rifle | MODERN SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLACK |
| weight_in_pounds | 6.37 |
| stock_color | BLACK |
| sights | N |
| hinged_floorplate | N |
| magazine_capacity | 10.0000 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| overall_length_in_inches | 30.7500 |
| barrel_length_in_inches | 16.5000 |
| stock_material | SYNTHETIC |
| metal_finish | COLORED |
| rate_of_twist | 1:15" |
| type_action | SEMI-AUTOMATIC |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| other_features | FIXED STOCK |
| no_sale_to_illinois_pica | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 12724 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.