Description
FEATURES:-8 round capacity-HI-VIZ® Fiber Optic Greenfront sight-Adjustable rear sight-Synthetic grip-Aluminum alloy frame &cylinder-Mattestainless finish-Single/Double action
FEATURES:-8 round capacity-HI-VIZ® Fiber Optic Greenfront sight-Adjustable rear sight-Synthetic grip-Aluminum alloy frame &cylinder-Mattestainless finish-Single/Double action
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.6 × 7.1 × 2.4 in |
| dimension | 2.45 X 7.05 X 16.55 |
| weight_in_ounces | 12.5000 |
| upc | 022188602210 |
| cylinder_capacity | 8.0000 |
| frame_color | STAINLESS |
| hammer_type | COMBAT |
| trigger_type | TARGET-.312" |
| drilled_and_tapped | N |
| barrel_length_in_inches | 3.0000 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| sight_type | ADJUSTABLE |
| grips_material | RUBBER |
| barrel_finish | STAINLESS |
| frame_designation | J FRAME |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 160221 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.