Description
FEATURES:-6 round capacity-Red rampfront sight-White outline, adjustablerear sight-Synthetic grip-Stainless steelframe-Stainless steelcylinder-Mattestainless finish-Single/Double action
FEATURES:-6 round capacity-Red rampfront sight-White outline, adjustablerear sight-Synthetic grip-Stainless steelframe-Stainless steelcylinder-Mattestainless finish-Single/Double action
| Weight | 3.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.1 × 8.4 × 3.1 in |
| dimension | 3.15 X 8.45 X 13.05 |
| weight_in_ounces | 36.6000 |
| upc | 022188626629 |
| cylinder_capacity | 6.0000 |
| frame_color | STAINLESS |
| hammer_type | COMBAT |
| trigger_type | TARGET-312" |
| drilled_and_tapped | Y |
| barrel_length_in_inches | 4.2500 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| sight_type | ADJUSTABLE |
| grips_material | RUBBER |
| barrel_finish | STAINLESS |
| frame_designation | K FRAME |
| caliber | .357MAG/.38SPL |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 162662 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.