Description
FEATURES:-1.87″ barrel-5 round capacity-Fixed sights-Basketweave wood grips-Alloy frame-Matte silver finish-Single/Double action
FEATURES:-1.87″ barrel-5 round capacity-Fixed sights-Basketweave wood grips-Alloy frame-Matte silver finish-Single/Double action
| Weight | 2.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.4 × 12.9 × 3.3 in |
| dimension | 3.30 X 12.95 X 8.45 |
| weight_in_ounces | 15.0000 |
| upc | 022188703498 |
| s&w_perform_center | Y |
| cylinder_capacity | 5.0000 |
| frame_color | STAINLESS |
| hammer_type | COMBAT |
| trigger_type | TARGET-312" |
| drilled_and_tapped | N |
| barrel_length_in_inches | 1.8700 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| sight_type | FIXED |
| grips_material | WOOD |
| barrel_finish | STAINLESS |
| frame_designation | J FRAME |
| caliber | .38 SPECIAL |
| other_features | PERFORMANCE CENTER |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 170349 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.