Additional information
| Weight | 12.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.9 × 13.6 × 4.8 in |
| dimension | 4.80 X 13.55 X 47.95 |
| hinged_floorplate | N |
| upc | 706397939410 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | Y |
| checkering | N |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | FLAT DARK EARTH |
| weight_in_pounds | 6.12 |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| sights | N |
| detachable_magazine | Y |
| no_sale_to_puerto_rico | Puerto Rico |
| magazine_capacity | 5.0000 |
| overall_length_in_inches | 43.5000 |
| barrel_length_in_inches | 22.0000 |
| stock_material | SYNTHETIC |
| metal_finish | COLORED |
| rate_of_twist | 1:8" |
| type_action | BOLT |
| caliber | 6.5 CREEDMOOR |
| other_features | HYBRID PROFILE CARBON FIBER |
| no_sale_to_virgin_islands | Virgin Islands |
| part_number | BAW92265CMCFD |
| Brand |





Reviews
There are no reviews yet.