Additional information
| Weight | 11.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 13.3 × 4 in |
| dimension | 4.00 X 13.25 X 40.00 |
| overall_length_in_inches | 35.5000 |
| upc | 706397952723 |
| swivel_studs | Y |
| recoil_pad | N |
| checkering | N |
| type_of_rifle | MODERN SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLACK |
| weight_in_pounds | 6.75 |
| stock_color | BLACK |
| sights | Y |
| hinged_floorplate | N |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 30.0000 |
| barrel_length_in_inches | 16.0000 |
| no_sale_to_puerto_rico | Puerto Rico |
| stock_material | SYNTHETIC |
| metal_finish | COLORED |
| rate_of_twist | 1:10" |
| type_action | SEMI-AUTOMATIC |
| caliber | 9MM LUGER |
| other_features | B5 FURNITURE |
| no_sale_to_illinois_pica | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| no_direct_ship_to_washington | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| no_direct_ship_to_rhode_island | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| no_direct_ship_to_california | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| no_sale_to_virgin_islands | Virgin Islands |
| no_sale_to_oregon | NO SALE TO OREGON |
| no_sale_to_california | NO SALE TO CALIFORNIA |
| part_number | STV91609B |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.