Additional information
| Weight | 13.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.1 × 11.5 × 3.7 in |
| dimension | 3.70 X 11.50 X 39.10 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 023614744061 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLUED |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | YES |
| stock_color | WOOD |
| other_features | WOOD STOCK, |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | N |
| overall_length_in_inches | 49.2500 |
| barrel_length_in_inches | 28.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 7 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 12 |
| part_number | 011735304 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.