Additional information
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.3 × 11.6 × 3.6 in |
| dimension | 3.65 X 11.60 X 39.25 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 023614997559 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | CAMOFLAGE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | YES |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| other_features | COMPOSITE STOCK WITH CLOSE |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | N |
| overall_length_in_inches | 49.2500 |
| barrel_length_in_inches | 28.0000 |
| metal_finish | CAMO |
| weight | 7 |
| max_chamber_size | 3.5" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 12 |
| part_number | 011739204 |
| Brand |




Reviews
There are no reviews yet.