Additional information
| Weight | 14.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 11.9 × 4 in |
| dimension | 4.00 X 11.90 X 40.00 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 023614743545 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLACK |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | NO |
| stock_color | WOOD |
| other_features | INFLEX TECHNOLOGY RECOIL PAD, |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 47.2500 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 5.8 |
| max_chamber_size | 2.75" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 16 |
| part_number | 0119015005 |
| Brand |




Reviews
There are no reviews yet.