Description
FEATURES:-Caliber: .410 Gauge-Barrel: 28″-Walnut stock-Ivory bead sight-Chokes: F, M, IC-Overall length: 45″-Weight: 7 lbs 0 oz
FEATURES:-Caliber: .410 Gauge-Barrel: 28″-Walnut stock-Ivory bead sight-Chokes: F, M, IC-Overall length: 45″-Weight: 7 lbs 0 oz
| Weight | 9.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.4 × 14 × 3.6 in |
| dimension | 3.60 X 14.00 X 38.40 |
| stock_style | PISTOL GRIP ONLY |
| upc | 023614737520 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BI-TONE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | NO |
| stock_color | WOOD |
| other_features | VENTED RIB BBL, |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 45.0000 |
| barrel_length_in_inches | 28.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 7 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | OVER/UNDER |
| gauge | .410 BORE |
| part_number | 018117913 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.