Description
FEATURES:-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 32″-Walnut stock-Ivory bead sight-Chokes: F, M, IC-Overall length: 49″-Weight: 8 lbs 4 oz
FEATURES:-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 32″-Walnut stock-Ivory bead sight-Chokes: F, M, IC-Overall length: 49″-Weight: 8 lbs 4 oz
| Weight | 10.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.9 × 10.1 × 3.6 in |
| dimension | 3.60 X 10.10 X 36.95 |
| stock_style | MONTE CARLO |
| upc | 023614737612 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLUED |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | NO |
| stock_color | WOOD |
| other_features | CITORI CXT LOGO ON RECEIVER, |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | Y |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 49.0000 |
| barrel_length_in_inches | 32.0000 |
| metal_finish | COLORED |
| weight | 8.25 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | OVER/UNDER |
| gauge | 12 |
| part_number | 018181327 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.